Aktuality

Vedení ZO KSČM Poděbrady

předsedkyně - Blanka Mrázová

1.místopředseda-Zdeněk Toupal

2.místopředseda- Josef Vlček

pokladník - Jiří Caňkář

členové výboru - Oldřich Horský,

                           Jiří Čížek

Kontaktní mail KSČM v Poděbradech 

TOPlist
Poděbrady KSČMCo nového v Poděbradech a okolí

Co nového v Poděbradech a okolí

Záměr vzniku parkovacích zón v Poděbradech

(15.11.2012)

Zajímáme se o nový záměr na parkovací zóny v našem městě. Zaujalo nás jejich projednávání i navržené způsoby plateb za využití parkovacích zón v jednotlivých částech našeho města.

Rozdělení Poděbrad na východní a západní část, zavedení SMS plateb za parkování nebo zjednosměrnění ulic. Úterní beseda přinesla lidem nové informace k chystanému parkovacímu systému v centru města. Z téměř plného kinosálu se ozýval hlavně nesouhlas.
Zavedení nového parkovacího systému do centra Poděbrad se posunulo na jaro 2013. S linkováním prvních modrých pruhů v ulicích pro rezidentní stání se ozvaly další připomínky. Vedení města na besedě přislíbilo, že bude jednotlivé návrhy řešit. „Pokud budou konstruktivní 
a bude to možné, začleníme je ještě do plánu," uzavřel dvouhodinovou diskuzi starosta Ladislav Langr.
Nechceme vydělávat na Poděbraďácích, ale zavést pořádek." Ladislav Langr
Spolu s místostarostou Ivanem Uhlířem přítomné ubezpečovali, že systém bude tvárný a mohou ho měnit podle nových zjištěných chyb a problémů i po jeho zavedení.
Poděbraďákům se nelíbí, že místo u domu, kde jsou zvyklí parkovat léta, nově obtáhnou modrou barvou a budou za něj platit 600 a více korun ročně. Pokud mu však na něj někdo zaparkuje, může volat policii, což doteď nemělo cenu..
Obyvatelé domu naproti poště ale zjistili,, že pruh před jejich domem bude zelený, tedy pro smíšené stání.
Zaparkovat tam mohou beztrestně i ti, co tu nebydlí. Přesto si mají jako rezidenti za místa platit. „Můžete parkovat za rohem v Proftově ulici," nabídl řešení autor projektu Jaroslav Hauptvogel.
To se však nesešlo s pochopením. Proč mají rezidenti parkovat za rohem, v jiné ulici? Vždyť tam budou zabírat parkovací místa zase jiným rezidentům. Co vlastně ještě má být centrum a které ulice už do něj nepatří? Zástupci města s heslem „Víme, že se nemůžeme zavděčit všem" odpovídali na mnoho podobných otázek a řešili konkrétní problematická místa.
Jedním z nich je Proftova ulice, na jejímž konci blíže
k trati měli lidé zcela přijít 
o možnost parkování. Parkovací systém totiž odpovídá normám pro průjezd záchranky a hasičů. A to úzké ulice neumožňují. V tomto případě i v mnoha dalších nalezli způsob ve zjednosměrnění ulice. Zjednosměrnění
a pruh pro parkování aut čeká také Pavlovovu ulici u pošty. čeká také Pavlovovu ulici u pošty.
Z nedaleké Rösslerovy ulice přinesli dokonce petici. Novým parkovacím systémem má podle jeho tvůrců přibýt ke stávajícím 1200 místům ke stání v centru dalších 486. Parkoviště čistě veřejné má například vzniknout na Náměstí 5. května s automatem na krátkodobé stání.
„Uvědomte si, že aut přibývá, ale ulice jsou stále stejné." Ivan Uhlíř
Kolonáda a Divadelní ulice má dělit centrum na východní a západní část, což znamená, že východním rezidentům neplatí parkovací karta v západní části. Návštěvy nebo řemeslníci se budou řešit mimořádnou platbou za stání na místě rezidenta prostřednictvím SMS.
Vznik parkovacích míst má zahrnout také zpevnění parkovacích ploch. Spravovat systém bude Městská realitní Poděbrady. Vedení města chce zřídit zvláštní fond, do něhož půjdou zisky z parkování a ty chtějí investovat zpět do opravy komunikací a tvorby nových a tvorby nových parkovacích míst.

Pro popis jsme pro zjednodušení využili jako zdroj: Nymburský deník

autor: KSČM Poděbrady
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena