Aktuality

Vedení ZO KSČM Poděbrady

předsedkyně - Blanka Mrázová

1.místopředseda-Zdeněk Toupal

2.místopředseda- Josef Vlček

pokladník - Jiří Caňkář

členové výboru - Oldřich Horský,

                           Jiří Čížek

Kontaktní mail KSČM v Poděbradech 

TOPlist
Poděbrady KSČMKSČM Poděbrady

KSČM Poděbrady

Členové okrskových volebních komisí za KSČM

č.okrskusídlojméno
1.ZŠ ŽižkovJiřina Šotolová
2.Městská knihovna ŽižkovEdita Cígerová
3.Speciální škola ŽižkovVít Měchejř
4.MŠ Karla ČapkaLudmila Procházková
5.Hotelová školaMgr. Jitka Sýkorová
6.MŠ ProftovaLenka Měchejřová
7.GymnáziumZuzana Juráňová
8.ZŠ TGMLucie Najbrtová
9.ZŠ Václava HavlaKateřina Juráňová
10.Zemědělská školaVáclav Najbrt
11.Hasičská zbrojnice V. ZbožíKristýna Málková
12.MŠ PolabecKateřina Zachariášová
13.Hasičská zbrojnice KlukPetr Kunc
14. Městská knihovna P.PhotaJana Červenková
15.DDM SymfonieZdeněk Toupal

Volební program ZO KSČM Poděbrady

autor: ZO KSČM Poděbrady
S čím půjdeme do voleb a čeho chceme dosáhnout...
Pozvánka

Pozvánka

autor: KSČM Poděbrady
Pozvánka na mimořádnou členskou schůzi, která je svolána kvůli roznášení letáků ke komunálním volbám.

Den hrdosti

autor: Blanka Mrázová
 
Den hrdosti.
Při náhodném listování v kalendáři mě zaujal hezký druhý název pro 21.červen - Den hrdosti. Slaví se po celém světě a datumově je spjat vždy k týdnu letního slunovratu. Oslavy doprovází v mnoha zemích průvody pestrobarveně oblečených lidí. Den hrdosti mnoha lidem po celém světě připomíná boje a první pochod za práva gayů a lesbiček v Greenwich Village, který se konal roku 1969. Vztah k tomuto datu a celému hnutí je různorodý, mnohdy ode zdi ke zdi, z extrému do extrému. Nechci to komentovat. Každý má právo na svůj názor, způsob života i sexuální orientaci.
 
A tak mě napadlo….
Je škoda, že takový hezký a důstojný název pro tento den není víc využitelný. Přece nejen gayové a lesbičky mají důvod k hrdosti. Proč by se nemohl v některý jiný den v roce slavit třeba „Den mé hrdosti“. Pod zájmeno „mé“ se vejde ne jeden, ale mnoho důvodů. Při hlubším zamyšlení je přece jasné, že hrdost není jen jedna. Hrdý může být každý sám na sebe, když se mu něco povede. Hrdá je maminka na všechny úspěchy svých dětí. Svoji hrdost má Čech i Číňan, běloch i černoch, může být hrdost osobní i národní.
 
A jsme u toho : Proč někdo hrdý je, a někdo není ? Proč nejsme my všichni hrdí na to, že jsme Češi ! Že žijeme v krásné zemi ! Že máme spoustu vynikajících spisovatelů, herců, lékařů, zpěváků, vědců a dalších lidí ! Že u nás téměř 70 let nebyla žádná válka ! V porovnání s minulostí, s raným středověkem, obdobím temna po Bílé hoře nebo dobou husitskou, si žijeme v relativní spokojenosti a blahobytu. A přece jsme na svůj národ hrdi jen v době fotbalových a hokejových utkání, úspěchů na olympiádách a různých mistrovstvích. Kdo neskáče, není Čech ? Nebylo by lepší říkat: Já jsem Čech – a kdo je víc?
 
Právě tak můžeme být hrdi na naši měnu. Název „koruna“ se používá bez přerušení od roku 1892, kdy ho v době Rakousko-uherské monarchie zavedl Franz Josef I. V celoevropském průzkumu podle eurobarometru je Česká republika dlouhodobě zemí s nejmenší podporou veřejnosti pro přijetí eura. A přesto se neustále na vyšších a nejvyšších místech mluví stále hlasitěji o jeho příjetí. Zavázali jsme se k tomu tak, jako k mnoha dalším nepochopitelným  a někdy i nesmyslným věcem, při vstupu do Evropské unie. Možná, že kdybychom z ní odešli úplně, byla by to hodně pozitivní zpráva.
 
V této souvislosti bych mohla mluvit ještě dlouho. O přejímání neskutečných zkomolenin do české řeči, a o celkové degradaci češtiny vůbec. O kritice české kuchyně a klasických českých jídel. O fatální neznalosti české historie, významných osobností a historických dat. Je úplně jedno odkud vítr vane, jestli z východu nebo ze západu. Postavme se mu rovně a pevně. Stůjme za svým češstvím a buďme hrdi na všechno, co je české.
 
 
 
 
 
 

Tak to vidím já

autor: Blanka Mrázová

 

Jmenuji se Blanka Mrázová a jsem členkou Městské organizace KSČM v Poděbradech. Naše členská základna není tak úplně malá, ovšem věkový průměr našich členů je velmi vysoký. Tak jako hodně jiných organizací i nás trápí nedostatek mladých lidí. Takových, kteří by měli novou energii, zajímavé nápady, spoustu volného času, smysl pro humor, ale i pro zodpovědnost a hlavně obrovskou chuť účastnit se dění v naší straně, přímo v té naší organizaci a to hned teď a aby jich bylo hodně. Zdá se mi, že se usmíváte a říkáte si – jasně, to by chtěla každá organizace.

 

Čím to, že je to jen vize ?   Je toho hodně.

 

Jedním z důvodů je  naše uspěchaná doba. Dříve to bylo jednoduché – žádná televize, žádný internet, sem tam rádio. Lidé se navzájem více poslouchali, více se potkávali a byli ochotni pro sebe navzájem i pro republiku něco udělat. Nebylo tak těžké zajistit účast lidí, a hlavně mladých lidí, na schůzích, lampionových průvodech, pietních aktech při různých výročích, a to už nemluvím o brigádách, prvomájových průvodech, manifestacích, různých besedách a setkáních.A teď.Vezměte si třeba každoroční Setkání pod Blaníkem. Kolik se nás tam sejde letos ?

 

Dalším důvodem je velká a zcela negativní kampaň médií vedená proti KSČM. A přitom jde o ovlivňování zejména mladých lidí, kteří jsou na tomhle světě velice krátkou dobu na to, aby mohli objektivně posoudit, kde je pravda. Berou za své to, co slyší a vidí ve škole, v televizi, v tisku. Nejde o rozumný dialog, kde by byl dán stejný prostor oběma stranám.  Je to monolog. Monolog, který jen kritizuje určité období a ani náhodou nepřipustí, že by na tomto období mohlo být také něco dobrého – třeba jistota práce, bezplatného zdravotnictví, školství, zajištění důchodců …

 

Jezdím teď do Prahy na přednášky Středočeské university. Nechci tvrdit, že tam všemu rozumím. To zdaleka ne. Spousta věcí je ovšem zajímavých a s. František Ledvina, který nám přednáší filozofii, by se určitě nezlobil, že ho v kontextu výše napsaného, budu citovat. Moc se mi to líbí.

 

„Komunisté v Evropě byli poraženi. Stalo se to už mnohým v lidských dějinách. Neuspěli všichni ti, kteří překáželi dalšímu vývoji, ale i ti, kteří se dopouštěli na perspektivních cestách hrubých chyb. Vývoj lidstva se totiž odehrává jenom tak.

 

  Všichni vítězové si vždy mysleli, že zvítězili provždy a nade vším. Unikalo jim, že jejich vítězství je jen částečné, relativní a dočasné, že je pouhým kompromisem mezi jejich vůlí a možnostmi, mezi jejich přáním a realitou. Ať to byl boj zbraní nebo myšlenek, každé sebevětší vítězství se po létech jevilo budoucím generacím jako malicherné. I nad těmi co sahali až do nebe, nakonec vyrostla tráva. Jenže vždy něco přežilo, většinou potichu a nenápadně. Pravda je totiž skromná, někdy až nudná. Není tak krásná a zajímavá, jako její mladší sestra - lež.

 

Posuďte sami, co nebylo poraženo s komunisty. Poznejte základy jejich myšlení tak, jak je začali formulovat Karel MarxBedřich Engels již v roce 1844. Jejich pomníky bylo snadné odstranit, jejich jméno je lehké hanobit, ale jejich přínos k lidskému poznání by bylo nutno překonat, tedy nahradit něčím pravdivějším a přesnějším.

 

Komunisté nebyli poraženi proto, že vyznávali marxismus, ale proto, že jej mnozí málo znali, málo respektovali, často obcházeli a nezacházeli s ním jako s vědou, ale jako s praporem“.   Konec citátu.

 

Nikdy nic není jen černé, nikdy nic není jen špatné. Ani tehdy, ani teď. Je to jen o ochotě mluvit, vysvětlovat, domlouvat se, třeba i dohadovat a hádat, ale vždy se snažit najít společnou řeč. Takovou, která by všem a zejména současné mladé generaci, ale i těm dalším, podala pravdivý obraz, jak to tenkrát skutečně bylo. Mluvit o tom, že bylo něco špatné, ale i něco dobré. Mluvme o tom.

 

Pozvánka na členskou schůzi

autor: Blanka Mrázová
Na novém místě, v novém čase, ale se starými známými. Členské schůze se konají vždy poslední čtvrtek v měsíci od 17. hodin v 1. patře budovy Pentagonu.

U S N E S E N Í


zdroj: OV KSČM Nymburk
 
                                                         U S N E S E N Í
 
               z Plenárního zasedání Okresního výboru KSČM, v Nymburce
                                         konaného dne 24 února 2014.

Ozbrojení bojovníci samoobrany Majdana vypálili dům předsedy Komunistické strany Ukrajiny Petera Simoněnka v Kyjevě.


zdroj: Komunisté Plzeňského kraje
 
Oznámil to večer, dne 24.2.2014 server Ústředního výboru Komunistické strany Ukrajiny (www.kpu.net.ua). Skupina ozbrojenců přijela k domu Petera Simoněnka třemi osobními vozidly, Audi (SPZ g/n AX 1908), Mercedes SPZ (AA 0430 MT) a Ševrolet (SPZ AI 3871). Nejdříve dům vyrabovali, odnesli si nějaké materiály a potom dům za pomoci Molotovových koktejlů zapálili. Přítomní novináři nebyli vpuštěni do domu a ozbrojenci jim vzali videomateriály, které novináři pořizovali na místě.

Prohlášení prvního tajemníka Ústředního výboru Komunistické strany Ukrajiny Petera Simoněnka k členům Komunistické strany Ukrajiny


zdroj: OV KSČM Nymburk
 
Vážení soudruzi komunisté!
Obracím se na Vás v jednom z nejdramatičtějších momentů v dějinách naší země.  Během tragických událostí v posledních třech měsících došlo ke krveprolití, zemřeli lidé. Byla ohrožena územní celistvost Ukrajiny, její samotná existence jako jednotného, nezávislého, svrchovaného státu .
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena